تبلیغات
پرستوی مهاجر - آنروی سکه قتل بن‌لادن
به وبلاگ خودتان خوش آمدید امیدوارم لحظات مفید و خوشی را در این پایگاه سپری نمائید

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
اسلام تایمز- ترور مشکوک اسامه بن‌لادن، رهبر القاعده توسط کماندوهای آمریکا در اسلام‌آباد پاکستان هرچند به افسانه این مرد مرموز پایان داد اما ابهامات زیادی پیرامون این ترور ایجاد کرد.
آنروی سکه قتل بن‌لادن
شرایط داخلی آمریکا یک «پروپاگاندای» سیاسی و نظامی از نوع هالیوودی را برای برون‌رفت آمریکا از بحران‌های داخلی و خارجی طلب می‌کند.
 
آمریکا و به‌طور مشخص دموکرات‌ها در آستانه آغاز مبارزات انتخاباتی به یک پروسه تبلیغاتی جدیدی برای پیشی گرفتن از رقبای خود در حزب جمهوریخواه احتیاج داشتند. 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2012 برگزار خواهد شد و گفته می‌شود این دوره از انتخابات پر‌‌هزینه‌ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده آمریکا خواهد بود.
 
سقوط شدید ارزش دلار در بازارهای جهانی و رکود اقتصادی شدید در بازار بورس آمریکا اقتضا می‌کرد باراک اوباما «شوک» جدیدی به جهان وارد کند، لذا سناریوی قتل اسامه بن‌لادن در دستور کار قرار گرفت تا باراک اوباما زمینه لازم را برای آغاز تبلیغات انتخاباتی فراهم سازد. 

لذا
آمریکا که در تبدیل تهدیدات خارجی به فرصت، از توانایی فوق‌العاده‌ای بر‌خوردار است از القای القاعده به عنوان تهدید برای ایجاد وحدت میان جامعه آمریکا وکسب همگرایی ملت‌های اروپایی بهره‌بر‌داری کرد.
جنازه اسامه بن‌لادن می‌توانست محمل مناسبی برای تبلیغات زودهنگام باراک اوباما در راستای آغاز مبارزات انتخاباتی خودتلقی شود.

رهبر سابق القاعده که یک سعودی‌الاصل است نخست به دستور آمریکا و با پشتیبانی مالی‌، اطلاعاتی و تسلیحاتی این کشور به مبارزه با نیروهای شوروی سابق در افغانستان پرداخت.
 
از سال 1979 تا سال 1989 اسامه بن‌لادن به عنوان مهره مطیع آمریکا مبارزه سختی را علیه نیروهای اشغالگر شوروی در افغانستان آغاز کرد. بن‌لادن به موازات نبرد با نیروهای شوروی، تشکیلات القاعده را گسترش داد و به چینش هسته‌های مخفی خود در آمریکا و اروپا پرداخت. 

‌ آمریکا که در تبدیل تهدیدات خارجی به فرصت، از توانایی فوق‌العاده‌ای بر‌خوردار است از القای القاعده به عنوان تهدید برای ایجاد وحدت میان جامعه آمریکا وکسب همگرایی ملت‌های اروپایی بهره‌بر‌داری کرد. 

لذا رسانه‌های آمریکا همواره از اسامه بن‌لادن به‌عنوان یک دشمن بالقوه و تهدید‌کننده امنیت ملی آمریکا و همپیمانان این کشور یاد می‌کردند. رهبران کاخ سفید بویژه در دوران جورج بوش پسر برای حذف دشمنان داخلی وخارجی خود، زیرکانه یک فضای امنیتی بی‌سابقه‌ای بر جامعه آمریکا حاکم کردند. سرانجام کاخ سفید به دلیل شرایط خاص منطقه‌، رکود اقتصادی
حضور باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در برابر دور‌بین‌های تلویزیونی برای اعلام خبر کشته شدن اسامه بن‌لادن نشان می‌دهدکه رئیس‌جمهوری آمریکا عملا فعالیت تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کرده است.
و نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری در یک سناریوی هالیوودی از جنازه اسامه بن‌لادن برای حل مشکلات داخلی و خارجی خود استفاده کرد. 

حضور باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در برابر دور‌بین‌های تلویزیونی برای اعلام خبر کشته شدن اسامه بن‌لادن نشان می‌دهدکه رئیس‌جمهوری آمریکا عملا فعالیت تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کرده است.

اما آیا نیروهای آمریکایی حقیقتا توانسته‌اند محل اختفای رهبر القاعده را کشف و مورد حمله قرار دهند؟ اکنون این سوال مطرح است که چرا نیروهای آمریکایی نتوانستند اسامه بن‌لادن را زنده دستگیر کنند تا اطلاعات مهمی در‌باره تشکیلات القاعده از او بگیرند؟

سوال دیگری که وجود دارد این است که چرا نیروهای آمریکایی از نشان دادن جسد اسامه بن‌لادن خود‌داری و ادعا کردند که جسد وی را به دریا انداخته‌اند؟ ‌چرا نیروهای آمریکا بدون هماهنگی با ارتش و نیروهای امنیتی پاکستان به منطقه «ابوت آباد» حمله کردند؟ آیا این امر نشانه نقض آشکار حاکمیت پاکستان توسط آمریکا نیست.

مسلما آینده ثابت خواهد کرد که باراک اوباما و تیم وی نتوانسته‌اند دقیقا سناریوی قتل ساختگی اسامه بن‌لادن را تدوین کنند زیرا ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد. 

گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی است که جمهوریخواهان
اگر حقایق پشت پرده ترور ساختگی اسامه بن‌لادن فاش شود قطعا تیم باراک اوباما با رسوایی جدیدی به نام «اسامه گیت» مواجه خواهد شد
آمریکا در‌صدد انجام ضد‌حمله تبلیغاتی علیه باراک اوباما وکشف نیمه پنهان سناریوی قتل رهبر القاعده بر آمده‌اند.
 
اگر حقایق پشت پرده ترور ساختگی اسامه بن‌لادن فاش شود قطعا تیم باراک اوباما با رسوایی جدیدی به نام «اسامه گیت» مواجه خواهد شد که به ناکامی دموکرات‌ها در انتخابات آینده ایالات متحده آمریکا منجر می‌شود. اگر چه ترور اسامه بن‌لادن نخواهد توانست ریشه‌های تروریسم جهانی را بخشکاند اما ظاهرا آمریکا دیگر بهانه‌ای برای باقی ماندن در منطقه نخواهد داشت.

القاعده اخیرا اعلام کرده که ایمن الظواهری را به عنوان رهبر جدید این تشکیلات انتخاب کرده که این امر می‌تواند به تشدید فعالیت القاعده کمک کند. گفته می‌شود پنتاگون به این نتیجه رسیده که برای خروج از عراق و افغانستان نیازمند یک توجیه قابل قبول است. 

ترور اسامه بن‌لادن در واقع محمل قابل قبولی برای افکار عمومی آمریکاست که با این ترور دیگر نیازی به حضور نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان نیست. 

در هر حال ماجرای ابهام‌انگیز قتل اسامه بن‌لادن برای همیشه پنهان نخواهد ماند و تیم باراک اوباما در آینده با یک چالش داخلی مواجه خواهد شد


طبقه بندی: مقالات،  اخبار، 
برچسب ها: اسامه بن لادن، رهبر القاعده، آمریکا،
ارسال توسط reza ahmadi
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظرتان راجع به عملکرد وبلاگ چیست؟

پیوند های روزانه
آی پی شما
امکانات جانبی