تبلیغات
پرستوی مهاجر - پهباد فایر اسكات در افغانستان
به وبلاگ خودتان خوش آمدید امیدوارم لحظات مفید و خوشی را در این پایگاه سپری نمائید

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 17 اردیبهشت 1390
21آپریل 2011 ، یك سیستم كامل پهباد فایر اسكات نیروی دریایی
 آمریكا جهت پشتیبانی نیروهای تحت
امر CENTCOM (فرماندهی مركزی ایلات متحده آمریكا  ) به افغانستان منتقل گردید .


پهباد فایر اسكات كه در نیروی دریایی آمریكا در حال ساخت و توسعه جهت استفاده در كشتیها می باشد ، در  CENTCOM به عنوان یك سیستم زمین پایه و بمدت یكسال بكار گرفته خواهد شد. بگفته نیروی دریایی آمریكا این پهباد وظیفه كسب اطلاعات (ISR) را بعهده خواهد داشت و به این منظور اقدام به تهیه صدها ساعت فیلم از تحركات دشمن خواهد كرد . 
از سال 2003 ، طیف گسترده ای از پهبادها  با قابلیت پرواز در  ارتفاع بالا ، متوسط و پائین برای اجرای مأموریتهای CENTCOM در عراق ، افغانستان و سایر نقاط مستقر گشته اند تا مأموریتهای اطلاعاتی و یا عملیاتی را انجام دهند . درحالیكه بسیاری از پهبادها دارای بال ثابت هستند ، فایر اسكات چرخبالیست كه می تواند بیش از 8 ساعت در هوا معلق مانده تا ارتفاع 17000 پایی اوج بگیرد و با سرعت 115 نات حركت كند .
پهباد فایر اسكات
هر سیستم فایر اسكات شامل بیش از 3 پهباد MQ-8B و حداقل یك ایستگاه كنترل زمینی و سایر تجهیزات مربوطه می باشد . اما برای مأموریتهای CENTCOM هر 3 پهباد MQ-8B با دو ایستگاه زمینی بكار گرفته می شوند . به گفته نیروی دریایی آمریكا پرسنل این نیروی به همراه این سیستم برای نصب و راه اندازی آن اعزام می شوند اما این سیستم در محیط عملیاتی توسط پرسنل شركت نورث گروپ بكار گرفته خواهد شد !
یك هواپیمای ترابری C-5 وظیفه انتقال دو ایستگاه كنترل زمینی را برعهده دارد در حالیكه یك هواپیمای ترابری كوچكتر C-17 سه پهباد MQ-8B را جابجا خواهد نمود .
پیش  ازاین در سال 2009-2010 سیستم فایر اسكات در ناوچه McInerney نصب شده و اكنون در ناوچه Halyburton نیز در حال بكارگیری است. نیروی دریایی آمریكا قصد دارد این سیستم را بر روی كشتیهای هجومی ساحلی نیز نصب نماید .
طبقه بندی: نظامی، 
برچسب ها: پهباد، فایر اسکات در افغانستان،
ارسال توسط reza ahmadi
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظرتان راجع به عملکرد وبلاگ چیست؟

پیوند های روزانه
آی پی شما
امکانات جانبی